DigiArt Solutions

Internetiturundus ja veebimaterjalid väikefirmale ja alustavale ettevõtjale

Milleks sotsiaalmeedia turundus? Meile pole seda vaja!

Jah, ka meie mõtlesime oma firma algusaegadel samuti. Aega pole, teadmisi ka mitte, raha vähe, veel üks lisakohustus? Milleks!? Aga elu näitab, et teisiti enam ei saa. Asi on lihtne – kui Sina seda ei tee, siis võid kindel olla, et konkurendid teevad.

sotsiaalmeedia turundus

sotsiaalmeedia turundus

Veidi statistikat: Eelmise aasta kokkuvõtlikus sotsiaalmeedia turunduse uuringus andis 96% turundajatest teada,  et nad kasutavad turundamiseks sotsiaalmeediat ja 92% peavad sotsiaalmeediat oma äri oluliseks osaks. 91% vastanutest teatas, et sotsiaalse meedia turundusele kulutatud 6 tundi nädalas aitas ettevõtetel võita uusi kliente ja suurendada müüki.  Mis kokkuvõttes tähendabki ju raha. (Allikas: 2015 Social Media Marketing Industry Report)

5 põhjust, miks Sinu firma peaks sotsiaalmeediat kasutama:

  1. Tõsta oma firma tuntust, levita mainet, ole pildil. Iga võimalus oma firma tutvustamiseks tuleb ära kasutada. See teeb uutele klientidele Sinu leidmise lihtsamaks ja võimaldab olemasolevate klientide jaoks olemas olla.
  2. Suurenda klientide lojaalsust oma firmale. Uuringud näitavad, et firmad, kes kasutavad sotsiaalmeediat oma klientide kaasamiseks firma tegevustesse, võidavad endale lojaalsemad kliendid. Emotsionaalne side, suhted, suhtlemine = positiivne äriline maine, usaldusväärsus = lojaalsed kliendid. Taaskord – ole pildil! (Vahelepõikeks, uuringud on avastanud, et kliendid ostavad paremini ettevõtetelt, kellel on aktiivne Facebooki fännileht, kui ilma selleta).
  3. Suurenda müüki läbi enda veebis nähtavaks tegemise. Sotsiaalne meedia aitab Sul kergesti välja selgitada oma klientide eelistusi, nii et saad keskenduda nende vajadustele ja ootustele, määratleda täpse niši. Usu või ära usu, aga see töötab!
  4. Võimenda liiklust oma veebilehel ja leitavust otsimootorites. Sotsiaalse meedia kanalid suurendavad liiklust firma veebilehel. Kodulehele on võimalik integreerida ka sotsiaalmeedia vood ja jagada uudiseid oma kodulehel (nagu näiteks meie veebilehel Uudiste menüüs olev Facebooki uudistevoog). Mida rohkemaid kanaleid kasutad, seda suurem liiklus kodulehele jõuab. Mitte vähetähtis ei ole ka fakt, et Google’le meeldib sotsiaalmeedia ja otsitulemustesse jõuavad ka Sinu sotsiaalmeediakanalid. Ettevõtted saavad seda hõlpsasti ära kasutada, optimeerides märksõnu, mis peegeldavad otsinguid. Ühendades SEO jõupingutused sotsiaalse meediaga, võimendad kergesti oma turundustegevusi.
  5. Hoia raha kokku – sotsiaalmeediaturundus on tunduvalt odavam kui tavakanalite kasutamine. Viimastel aastatel on see kindlalt üle võtnud traditsioonilise printreklaami ja turunduse koha. Soodne ja efektiivne, suur kasutajate hulk, sihtida saab just Sulle vajalikke sihtgruppe, info levib ülikiiresti – loetelu saab jätkata. Tugev sotsiaalse meedia strateegia võib korda saata imesid.

Kui eelnev jutt Sind veel ei veennud, siis vaata meie blogipostitust sellest, mis toimub veebis vaid 60 sekundi jooksul! Millised tohutud numbrid ja mahud läbivad sotsiaalmeedia kanaleid kõigest 1 minuti jooksul!

Kiire 5-st punktist koosneva alustamisjuhendi leiad SIIT.

Sul pole aega või tahtmist sotsiaalmeediaturundusega tegelda? Võta meiega ühendust ja mõtleme koos midagi välja!

Edaspidistes postitustes räägime sellest, kuidas ja mida teha, et panna sotsiaalmeedia enda kasuks tööle.

 

sotsiaalmeedia turundus

sotsiaalmeedia turundus

Allikas: 7 Reasons Why Social Media is an Absolute Must for Business Branding

Jälgi meid 🙂
Saada
Twitter
Visit Us
Follow Me
INSTAGRAM
Saada
Twitter
Visit Us
Follow Me
INSTAGRAM