DigiArt Solutions

Internetiturundus ja veebimaterjalid väikefirmale ja alustavale ettevõtjale

Mis on disainmõtlemine ja millega seda süüakse?

disainmotlemine

Design thinking ehk disainmõtlemine on märksõna, millest on nüüdseks kuulnud ilmselt iga turundaja. Disaineriks saamine võtab aastaid, kuid hea uudis on see, et ka mittedisainerid võivad õppida mõtlema disaineritele kohaselt ning kasutada nende oskusi juhtimises ja innovatsioonis.

disainmõtlemine

disainmõtlemine

Mis see disainmõtlemine siis on?

Disaini mõttelaad on suunatud lahendustele, mitte probleemidele. Disain ei pea lähtuma ettevõtte ressurssidest ja võimekusest, vaid turust. See aga ei tähenda, et kliendid ütleksid otse, mida nad tahavad. Klient võib heal juhul nimetada olemasolevaid lahendusi, aga disainmõtlemise lähteülesanne on alati leida probleemidele lihtsamaid, kiiremaid, soodsamaid, põnevamaid ja miks mitte ka lõbusamaid lahendusi.

Disainmõtlemine on mõtteviis, ehk isegi maailmavaade. Inimesed, kes kasutavad disainmõtlemist, oskavad näha probleeme, panevad tähele nende põhjuseid ning näevad põhjus-tagajärg seoseid. Nad on valmis erinevate lahendustega pikalt proovima ja katsetama ning lahti laskma järjekordsest ideest, kui see ei sobi. Ja nad on valmis tegema seda uuesti ja uuesti.

Tarbijast lähtuva disainmõtlemise üheks eesmärgiks on rõõmsalt üllatunud klient – ahaa efekt! Veelgi enam – üllatunud ja rõõmus klient tahab oma head emotsiooni teistega jagada, mis on ju kõige võimsam ja mõjukam turunduskanal!

Kellel huvi suurem, siis Tallinn Marketing Week’il toimub seminar Design thinking, kus tutvustatakse disainmõtlemist  nii rahvusvaheliste kui Eesti näidete varal. Kasulike kogemuste ja näidete baasil räägitakse sellest, millist kasu disainmõtlemisest võib saada ja kuidas seda oma ettevõttes rakendada.  Esinejad on disainimõtlemise praktikud ja teerajajad nii Eestist kui välismaalt – Maciej Jakubowski, Moonika Kiop ja Indrek Maripuu. Kõik nad on omal alal tuntud ja tunnustatud autoriteedid, neid võib nimetada out-of-box mõtlejateks.

Aga kes seminarile minna ei taha, siis Marketingi Instituudi Turundusraadios on järelkuulatav selleteemaline saade.

Kui tahad disainmõtlemise baasil loodud kodulehte või internetiturundamist, siis võta aga julgesti meiega ühendust!

Jälgi meid 🙂
Saada
Twitter
Visit Us
Follow Me
INSTAGRAM
Saada
Twitter
Visit Us
Follow Me
INSTAGRAM